O mně

Mgr. Petra Maříková
Mgr. Petra Maříková

Píšu, tedy jsem.


Mé jméno je Petra Maříková. Příjmení jsem vyvdala a od té doby slyším nejen na Petru, ale i na Káju. :-)

Neúnavně skládám slova, analyzuji texty, hlídám písmenka. Když nevíte, co a jak svým klientům říct, já to vím. S mou pomocí budete mít texty vyladěné do posledního slovíčka. Vaše práce zkontroluji a opravím.

Na rozdíl od mnoha jiných lidí mě kontrola textů baví a opravuji je snad odjakživa. Ráda se taky ponořím do tvorby textu a pohraji si s ním tak, aby splnil svůj účel a pěkně plynul.

Už při studiu češtiny na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně jsem pochopila, že psané slovo je mým osudem. Zaměřila jsem se proto na redakční práce, stala se členkou redakce literárního almanachu Netřesk a absolvovala Ateliér tvůrčího psaní.

Následovala redakční práce pro AV ČR a několik let jsem se věnovala výuce češtiny na středních školách.

Přes psaní článků a blogů jsem se pomalu dostala ke copywritingu, který mě rychle pohltil.

Systematicky se mu věnuji od roku 2015, kdy jsem se stala členem copywritingového týmu ve společnosti Conzulting Zone. Nyní pracuji dlouhodobě pro společnost Lerietisa.

Znalosti v oboru jsem čerpala a čerpám od zkušených copywriterů, absolvovala jsem řadu on-line kurzů, seznamovala se se SEO, sledovala práci ostatních a napsala už tisíce stran nejrůznějších textů.

Společně to napíšeme! Máte-li přání nebo dotaz, ozvěte se.