Jaké bude líčení v létě 2022? Zářivé a hravé

02.06.2022

Jestli sis moc neužívala trend přirozeného lehkého líčení, který převládal loni, budeš letos nadšená. Na scénu se totiž opět vrací barvičky, lesky a celkově budeš moct zazářit.

Změna v make-upu bude letos dost výrazná. Nemusíš se bát ani výstředností, jako jsou kamínky nalepené na očních víčkách nebo neonové barvy. Pro méně odvážné slečny a dámy ale máme i dobrou zprávu – nude líčení nemizí úplně a stále bude in.

Barevné tužky jsou nezbytností

Do popředí se stejně jako v módě dostává hlavně fialový odstín líčení. Zvlášť barva very peri bude in všude. Necítíš se na to udělat si celá fialová víčka? Zkus třeba jen tužku na oči. Dá se s ní docílit jen lehkého něžného modrofialového nádechu a není problém ji zahrnout do běžného denního líčení. A až si na novou barvu přivykneš, můžeš se pustit do výraznějších kreací. K mání jsou i tekuté very peri linky. Populární cat eyes s nimi vypadají originálně a odvážně. Na party zazáříš i se sytě fialovou rtěnkou.

Není potřeba omezovat se jen na fialovou. Trendy jsou veškeré výrazné barvy – sytě červená, modrá, zelená, oranžová, růžová… Přehlídková mola letos ovládly i neony. Jestli si s líčením ráda vyhráváš, přichází tvoje chvíle. Zkus jednotlivé barvy kombinovat a neboj se výrazných kontrastů. A proč se omezovat jen na jednu oční linku, když dvě jsou ještě lepší? Hitem jsou i tzv. plovoucí linky kousek nad víčkem.

Zatřpyť se!

A neboj se toho. Třpytky a lesky budou letos v létě všude. Klasikou jsou oční víčka. Rozhodně si pořiď alespoň jeden třpytivý oční stín. Třpytky mají tu skvělou vlastnost, že oči krásně otevřou a rozzáří. Pro jemnější styl zvol béžové odstíny nebo zlatou, stříbrnou a světle růžovou barvu. Nenápadně vypadají i peach odstíny. Na večer se můžeš odvázat. Výrazným třpytivým líčením letos nic nezkazíš a troufnout si můžeš i na divočejší odstíny. Fuchsiová, tyrkysová nebo fialová budou tou správnou volbou. A jako třešničku na závěr použij třeba blyštivé kamínky. Samolepicí kamínek v koutku oka, pár kamínků pod obočím nebo klidně celá kamínková linka z tebe udělají královnu večera.

A nezůstávej jen u očí. Lesknout se budou rty (měly by vypadat jako kovové), tváře i celé tělo. Nezapomeň při nákupu na lesk na rty, na jemný třpytivý pudr do dekoltu a na zářivou tvářenku. A samozřejmě lak na nehty se třpytkami.

Přirozené obočí

Letos můžeš nechat pinzetu oddechnout. Na scénu se totiž vrací přirozený tvar obočí. Žádné úzké linky. In bude husté obočí, nevadí ani pár chloupků nad víčkem. Jestli máš obočí přirozeně husté, bude ti stačit jen gel na jeho lehkou úpravu, jinak přidej tužku na obočí ve své barvě a řidší místa trochu vyčárkuj. Obočí bude vypadat svěžeji a nadýchaněji.

Letošní léto bude zkrátka hravé, zářivé a barevné. Tak si ho nenech ujít!